Nowa osada do HW 50s
Tech

Witam.

Parę tyg temu kupiłem hw 50s i tak się zaczęło...  po tygodniu wiedziałem już, że osada mi nie pasuję, no to trzeba było zrobić nową.

Zlecenie jest zbyt drogie więc trochę poczytałem kupiłem drewienko Sapeli parę narzędzi i do dzieła !

Za drewno i sporo rad na start muszę podziękować jbj-jastrzebski'emu, gdyż z drewnem nie miałem nigdy doczynienia.

Może ktoś kiedyś również wpadnie na taki pomysł wiec zamieszczam parę fotek, jak już pisałem nigdy wcześniej nie robiłem nic w drewnie więc proszę o wyrozumiałość 

Na start potrzebne nam dłuta ( ja używałem tylko płaskich 24-18 i półokrągłych 18-6), pilniki do drewna (półokrągły, płaski i okrągły), frezarka górnowrzecionowa ( ja używałem dużego plotera), frezy w paru rozmiarach, wyrzynarka, na koniec papiery ścierne.

Na początku radze zrobić sobie szkic w kartonie żeby potem nie okazało się że coś jest za duże lub za małe, następnie odrysowujemy szablon i do roboty.

Dobrze jest wyfrezować łoże, potem wycinamy wyrzynarką kształt i dalej to już tylko dłuta i pilniki.


Za jakość fotek przepraszamWykonanie tej osady zajeło mi jakieś 5 dni po 8 godzin dłubania, ale robiłem wszystko małymi kroczkami nie chciałem żeby np dłuto za głęboko poszło itd. Choć parę razy mi się to zdarzyło i będę musiał podkleić w jednym miejscu listewkę, jeszcze czeka mnie trochę szlifowania papierem .

Deska z której została wykonana osada  ma 5,3cm grubości przed obróbką.

 

A tutaj - nareszcie skończone , poniżej pare fotek nowego wdzianka, drewno to sapeli wykonczone tylko olejem, radami jak wykończyć osadę opsypal mnie Łukasz Pietruszka za co bardzo dziękuję. 

Poniżej parę zdjęć produktu finalnego:).do góry

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ] Ostatnie uaktualnienie: 10.02.2019 printer2.gif, 1 kB
Drukuj tę stronę
aktualnie stronę przegląda 1 osób.

Wszystkie materiały opublikowane na tej witrynie są objęte prawem autorskim i zostały zamieszczone za zgodą ich autorów. Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody ich autorów jest wzbronione.
Strona optymalizowana dla przeglądarki Firefox najlepiej wygląda w rozdzielczości 1280x1024