Kahles Helia 6x42
Witold Janicki

Tubus 1 cal krzyż nr 4, razem z kompletnym montażem hakowym

Luneta typu KAHLES 6x42 typu 6S1 HELIA-Super. Regulacja krzyża w pionie.

1 klik to przesunięcie punktu trafień o 9 mm /100m.

Niesłychanie trwała luneta o bardzo dobrych parametrach optycznych. Ładny obraz o głębokim kontraście.

Regulacja ostrości pracuje z pewnym oporem jak w każdym Kahlesie tego typu, ale nie ma to znaczenia - ta regulacja służy do zogniskowania okularu w płaszczyznie krzyża więc ustawiamy ją tylko raz!

Luneta w komplecie z najbardziej rasowym montażem jaki znam (hakowym lutowanym do lunety za pomocą półpierścieni) - klasyka w czystej postaci!

Z lunetami Kahles 6x42 serii HELIA-Super wiąże się interesująca historia:

luneta tego typu została zagubiona przez myśliwego wraz ze sztucerem w górach i przypadkowo odnaleziona dopiero po 20 latach. Przez cały ten czas luneta była narażona na wpływ warunków atmosferycznych: deszczu, śniegu, wiatru, słońca i mrozu. Pomijając rdzę na korpusie, luneta nadal funkcjonowała bezbłędnie! Obraz był czysty a luneta szczelna, mechanika również działała bez zarzutu! Tamten egzemplarz przechowywany jest do dzisiaj w siedzibie firmy Kahles i w namacalny sposób świadczy o trwałości jej produktów. Jest również chętnie pokazywany publicznie przy każdej nadażającej się okazji (co doskonale rozumiem:).Tekst i zdjęcia udostępnione przez Witolda Janickiego - www.optykamysliwska.pl

 Dziękujemy za udostępnienie materiałów! :-)

do góry

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ] Ostatnie uaktualnienie: 10.02.2019 printer2.gif, 1 kB
Drukuj tę stronę
aktualnie stronę przegląda 1 osób.

Wszystkie materiały opublikowane na tej witrynie są objęte prawem autorskim i zostały zamieszczone za zgodą ich autorów. Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody ich autorów jest wzbronione.
Strona optymalizowana dla przeglądarki Firefox najlepiej wygląda w rozdzielczości 1280x1024