Demontaż BMK 20
Andrzej Pełczyński

Witam

Nigdzie w internecie nie mogłem odnaleźć informacji na temat budowy tego karabinka, więc sam musiałem sobie radzić z demontażem i przy okazji zamieściłem kilka zdjęć przedstawiających części składowe.


Wiatrówka po wystrzeleniu ponad 2500 sztuk śrutu zaczęła domagać się gruntownego przesmarowania. Przy naciąganiu wyczuwalny był zgrzyt metalu i dalsze strzelanie przestało być przyjemnością. Zdjęcia przedstawiają części bezpośrednio po rozebraniu całości - nie są umyte ze starego smaru. Sprężyna była całkowicie "sucha", nie nasmarowana co jest niedopuszczalne.


Poszczególne podzespoły nie wykazywały praktycznie żadnego zużycia, ani uszkodzenia (jedynie uszczelka tłoka miała niewielkie zadziory - Chińczyk musiał ją mało delikatnie wkładać do cylindra). Po umyciu w benzynie i nasmarowaniu odpowiednimi smarami wiatrówka zaczęła działać lepiej niż nowa.


Wymiary sprężyny: wewnętrzny 12mm zewnętrzny 19mm i długość ok 243mm
do góry

[ zobacz księgę | dopisz do księgi ] Ostatnie uaktualnienie: 10.02.2019 printer2.gif, 1 kB
Drukuj tę stronę
aktualnie stronę przegląda 1 osób.

Wszystkie materiały opublikowane na tej witrynie są objęte prawem autorskim i zostały zamieszczone za zgodą ich autorów. Kopiowanie i publikowanie materiałów bez zgody ich autorów jest wzbronione.
Strona optymalizowana dla przeglądarki Firefox najlepiej wygląda w rozdzielczości 1280x1024